Turystyka/Przyroda

Krzyżewo

to malownicza wieś, otoczona polami, położona na skraju Narwiańskiego Parku Narodowego w czystej i cichej okolicy w bliskości lasu i rozlewiska rzeki Narwi (gmina Sokoły, Powiat Wysokie Mazowieckie, województwo podlaskie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny turystyczne ze szlakami pieszymi i rowerowymi oraz narwiański Park Narodowy z rzadkimi okazami fauny i flory w pełni ukazujący piękno natury i nieskażoną przyrodę Podlasia. To wymarzony zakątek dla wszystkich, którzy cenią sobie aktywne i przyjemne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w kontakcie z naturą.

ptak - kladka

Atrakcje okolicy

Kładka w Waniewie, Białowieża, Tykocin, Białystok, Ziołowy Zakątek, Ośrodek Edukacji Leśnej Cyraneczka- Nadleśnictwo Rudka, Supraśl, Pentowo, Kiermusy

Szlaki rowerowe

Obwodnica rowerowa Narwiańskiego Parku Narodowego, Podlaski Szlak Bociani

szlaki-rowerowe-miniatura
aleja lipowa2

Szlaki piesze

Szlak im. Wł.Puchalskiego, Szlak im. Zygmunta Glogera,
Szlak im. Łukasza Górnickiego

Szlak kajakowy

Narwiański Labirynt rozlewiska Narwi- długość trasy ok 45 km, czas przepływu ok 2-3dni. szlak oznakowany za pomocą 10 tablic, które zlokalizowane są w charakterystycznych punktach (miejscach biwakowych).

DSCN5079

Szlak konny im. Stefanii Karpowicz

Szlak Konny im. Stefanii Karpowicz- z inicjatywy Fundacji i dofinansowania z Urzędu marszałkowskiego Województwa Podlaskiego powstał Szlak Konny im. Stefanii Karpowicz- założycielki Szkoły Rolniczej w Krzyżewie, obchodzącej niedawno 100-lecie istnienia.

Szlak Prawosławia

Szlak Prawosławnych Świątyń na Podlasiu. Szlak ten stanowi doskonałą promocję dla tradycji prawosławia na Podlasiu. Ukazuje najpiękniejsze zabytkowe drewniane cerkwie jak również inne cenne obiekty kultu: kapliczki, krzyże wotywne.

szlak-prawoslawia-miniatura
szlak-zydowski-miniatura

Szlak Żydowski

Synagogi na ziemi podlaskiej, Synagoga w Tykocinie, Synagoga w Milejczycach, Synagoga w Krynkach

Ornitologia

Bagienna Dolina Narwi to o ogromna ostoja ( 23 tys. ha) położona między Surażem a Żółtkami, na zachód od Białegostoku. Dolina, nie zmeliorowana zwana „polską Amazonią” ma charakter naturalny rozległej sieci kanałów i wielu odnóg rzecznych.

wedkarstwo-miniatura

Wędkarstwo

Łowisko Topilec- oddalone od Centrum w Krzyżewie o ok 21 km, położone na skraju Narwiańskiego Parku Narodowego, w miejscowości Topilec, gmina Choroszcz. Łowisko znajduje się na terenie gospodarstwa agroturystycznego TopilecLiczne łowiska dostarczą wiele wrażeń wędkarskich, zaś piękno okolicy zachwyci wszystkich gości. Główną atrakcją gospodarstwa jest hodowla ryb, którą prowadzimy od 1989 roku. posiadamy stawy hodowlane o łącznej powierzchni 45 hektarów

Szlak Tatarski

Szlak Tatarski na Podlasiu tworzą miejscowości które bezpośrednio są związane historycznie, architektonicznie jak również współcześnie z kulturą tatarską oraz religią muzułmańską.
Swoim zasięgiem obejmuje głównie ziemie powiatu sokólskiego. Szlak swoim rozmiarem obejmuje niepowtarzalny krajobraz Wzgórz Sokólskich, Puszczy Knyszyńskiej oraz Pagórków Nadświsłockich.

Zapraszamy do pokoi naszego Pensjonatu

Ciepła, gustowna kolorystyka pokoi, detali oraz otoczenia pozytywnie wpływa na samopoczucie i relaks.