Zmarł Wicestarosta Wysokomazowiecki Leszek Gruchała

Zmarł Wicestarosta Wysokomazowiecki Leszek  Gruchała

W dniu 24 lutego 2020r. zmarł Leszek Gruchała – Wicestarosta Wysokomazowiecki. Rodzinie i bliskim wyrazy współczucia przekazują: Pracownicy CTR ZAZ Krzyżewo

 

 

Pan Leszek Gruchała urodził się 23 lipca 1960 roku w Wysokiem Mazowieckiem. W swoim mieście rodzinnym ukończył  szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Tytuł magistra administracji uzyskał na Uniwersytecie w Białymstoku.

 

Pracę zawodową rozpoczął w 1979 r. zatrudniając się w Zakładach Azotowych „Włocławek” we Włocławku. A od 1982 roku pracował w Wojewódzkim Zakładzie Weterynarii w Białymstoku, następnie w S.H i U.Z. w Piątnicy i od 1993 roku prowadził własną działalność gospodarczą.

 

Swoją działalność w samorządzie powiatowym rozpoczął w 1998 roku jako radny rady powiatu. W 2002 roku został członkiem Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego, a od 18 października 2005 roku pełnił funkcję Wicestarosty Wysokomazowieckiego do dnia dzisiejszego.

 

Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu w znacznym stopniu wpłynął na obecny kształt i rozwój naszego powiatu. Był jednym z niewielu radnych pełniących publiczną funkcję od powstania samorządu powiatowego. Był osobą powszechnie znaną i szanowaną. Odznaczał się wysoką kulturą, szacunkiem wobec innych i ogromną wiedzą historyczną, obdarzony był wyjątkowym poczuciem humoru. Jego pasją była historia, a szczególnie historia naszego regionu. Kolekcjonował antyki, które często przekazywał do instytucji muzealnych.

 

Społeczność naszego powiatu  straciła  bardzo wartościowego człowieka i samorządowca wysokiej klasy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

źródło:https://wysokomazowiecki.pl/aktualnosci/zmarl-leszek-gruchala-wicestarosta-wysokomazowiecki.html